01. 01. 2024
Jaká je ideální skladba podlahy pro podlahové topení?
Podlahové topení se stává stále oblíbenějším řešením v moderních domácnostech díky jeho efektivitě…
Jaký je rozdíl mezi betonovou stěrkou a betonovým potěrem? A jsou tyto pojmy vůbec používány správně? Pokud hledáte vysvětlení, naleznete ho zde.
Betonové stěrky jsou využívány především jako pohledový beton. Vzhledově je totiž díky nim možné napodobit kámen, břidlici, štuk, betonové panely nebo různé druhy omítek. Využít se dají na podlahy i stěny, např. ve sprchovém koutě. Betonové stěrky na stěny jsou obzvláště oblíbené, díky absenci spár – vyhnete se tak nepraktickému čištění obkladů.
U podlah se využívá spíše pojem samonivelační stěrka. Samonivelace spočívá ve vytvoření dokonalé vodorovné hladiny. Samonivelační betonové stěrky jsou základem všech interiérových podlah.
Betonový potěr je to samé jako cementový potěr. Základní složení betonového potěru je totiž cement, písek, štěrk a voda v různých poměrech. Jedná se o vrstvu betonu v podlahové konstrukci, která má podkladní a vyrovnávací funkci.
Samonivelační stěrky se od potěrů liší hlavně materiálovým složením, aplikační tloušťkou a způsobem aplikace. Stěrky bývají běžně vylívány v mnohem tenčích vrstvách než potěry. Stěrky se pohybují v aplikační tloušťce od 5 do 30 mm, zatímco potěry mohou mít klidně až 100 mm. Samozřejmě existují i výjimky, jako např. průmyslové samonivelační stěrky určené k vyrovnání velkých nerovností nebo zalévání rozvodů podlahových topení – ty mohou mít až tloušťku až 50 mm.
Pozor také na rozdíl mezi betonem a potěrem, které se liší především ve způsobu použití. Zatímco beton je určený pro staticky namáhané konstrukce, potěry jsou vhodné pouze na vyrovnávací vrstvy podlah.
CemLevel – samonivelační cementový potěr
DURAMO – průmyslové samonivelační stěry
01. 01. 2024
Jaká je ideální skladba podlahy pro podlahové topení?
Podlahové topení se stává stále oblíbenějším řešením v moderních domácnostech díky jeho efektivitě…
Vyplňte jednoduchý formulář a my Vám obratem odpovíme.